ŹRÓDŁO INSPIRACJI

Jednymi z najważniejszych kompetencji w XXI wieku są wg większości źródeł kreatywność, twórcze podejście do problemu czy umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę zapytanie o najbardziej pożądane cechy przez pracodawców i z pewnością wyniki wyszukiwania dadzą nasm jasną odpowiedź, że wszyscy dziś potrzebuję wyjścia poza schemta, innowacyjnego i nowatorskiego podejścią do różnych spraw i tematów.

Oczywiśćie czym jest jest kreatywność możemy przeczytać w wielu książkach i artykułach. Jest też mnóstwo publikacji na temat jak wzbudzić sobie kreatywność poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Tylko, że czasem w tej gonitwie za nowymi rozwiązaniami zapominamy o sprawie niezwykle istotnej. A mianowicie o źródle z którego moglibyśmy czerpać inspirację oraz siłę. Bo przecież każdy z nas ma pełną siadomość, że zanim wyruszy w podróż i wydatkuje swoją energię, potrzebuje zatankować odpowiednie paliwo.

Ale czy zawsze mamy świadmość, że zanim wzbijemy się na wyżyny naszego intelektualnego MontEverestu potrzebujemy sięgnąć do źródeł inspiracji? A kiedy zdamy już sobie sprawę, że potrzebujemy zatankować paliwo - czy zawsze wiemy jakie? I gdzie szukać tych zasobów?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista ponieważ każdy z nas potrzebuje innego rodzaju paliwa. I tu powstaje kolejne pytanie - jak znaleźć paliwo odpowiednie dla mnie?

Odpowiedzią na to pytanie może być cisza, bo to właśnie w ciszy najłatwiej jest usłyszeć samego siebie. A kiedy już dokopiemy się do szlaków, dla nas najwygodniejszych okazać się może, że źródeł inspiracji jest bezliku. Dla jednych będzie to chwila samotności, dla innych rozmowa z kimś ciekawym. Są też osoby, które inspiracji szukają w świecie sztuki.

Tak więc zdecydowanie warto poszukać tego co gra nam w środku bo to może okazać się kluczem do sukcesu !